Pivní srdcaři

Pár slov o nás

Počátek příběhu se datuje do roku 2012, kdy jsme se dali dohromady (R+J) na pivním koštu v Ludkovicích. Pivo bylo a je naší společnou vášní, a tak jsme spolu podnikali kopu výletů do pivovarů a minipivovarů. Pak jsme ochutnali první po domácku vyrobené pivo od Romanova kolegy z práce. To prohloubilo naše zapálení pro pivovarnictví a nastartovalo vlastní domovarnické pokusy.

Velký skok pro Romana byl první oficiální kurz vaření piva v pivovárku Melichárek za Olomoucí, který změnil jeho postoj a prakticky ihned se začal upgradovat z dobře informovaného konzumenta na amatérského domácího sládka i díky studiu literatury typu Pivařka 1, 2. Vaření piva se změnilo na jeho hobby a antistresovou aktivitu, protože při práci průmyslového inženýra si většinou psychicky moc neodpočinete.

Vařit či nevařit?

Čas šel dál a už v roce 2018 jsme jako novomanželé Jánošovi začali přemýšlet nad vlastním minipivovarem. Museli jsme však zvážit, zda zvládneme překonat všechny bariéry vstupu do tohoto specifického odvětví a finanční náročnost pořízení technologií. Nakonec bylo rozhodnuto – teď nebo nikdy.  A tak jsme v roce 2019 začali vymýšlet podnikatelský plán a projekt pivovárku v Pozlovicích u Luhačovic. Zakoupili jsme půlku budovy pozlovického stolařství, která byla nevyužitá.

Projektantky, které již měly za sebou úspěšný počin ve formě pivovárku Velický Bombarďák ve Velké nad Veličkou, v roce 2020 zpracovaly i náš projekt. Ten v roce 2021 obdržel potřebné povolení stavebního úřadu, a tak započala rozsáhlá rekonstrukce nemovitosti, do které bude posléze minipivovar Komonec zasazen. Bohužel naše časové plány byly nabourány příchodem nemoci Covid-19, a tak se prodloužily termíny snad u všech nezbytných kroků. Roky 2022-2023 jsou věnované rekonstrukci vnitřních prostor a také vyhlížíme dotace, které by nám pomohly pořídit kompletní nerezovou technologii pro vaření piva. Když to dobře půjde, vyrobena bude v roce 2024 a do konce tohoto roku by mohla být uvařena první várka ve svém.

Podnikatelský plán (r. 2019)100%
100%
Projektování (r. 2020)100 %
100 %
Stavební povolení (r. 2021)100 %
100 %
Rekonstrukce, bourání a budování (r. 2022-2023)80 %
80 %
Pořízení technologie a vybavení (r. 2024)20 %
20 %

Dej Bůh štěstí (DBŠ)!

Naše budovatelská parta

Roman

budoucí sládek, zakladatel a jednatel

Janie

pomocná síla a pravá ruka jednatele

Vašek

stavbyvedoucí a spolumajitel budovy
Nejvíce se o našich krocích dozvíte v našem blogu.
Menu